Yayınlandığı Tarih : 14/10/2019
Yayınlayan : Erenköy Halı Yıkama


Erenköy Battaniye Yıkama

Battaniye yaz mevsiminde rafa kaldırılmış olsa bile her evin olmasa olmaz klişesidir. Soğuk günlerin sıcak dostu battaniyelerimiz her zaman temiz tertipli yerinde bizi bekler. Hasta olduğumuzda anne sıcaklığıyla sarar battaniye. İşte her evin kıymetlisidir battaniye. Erenköy battaniye yıkama hizmetine sizler kadar önem gösteriyor.

 

Erenköy Battaniye Yıkama

 

 Nazik Battaniye Yıkama Yöntemi

Erenköy battaniye yıkama işlemini iki farklı yapmaktadır. Nazik battaniye yıkama işlemi bunlardan biridir.

Yöntem battaniyelerinizin ılık su ile doldurulmuş bekletme kazanlarına alınmasıyla başlar. Battaniyeler yaklaşık iki saat bekletme kazanında bekletilir. Daha sonra kiri ve lekeleri yumuşamış battaniyeler hassas karıştırma ve çiğneme makinası yardımıyla iyice ovalanır. Kirli su değiştirilip kimya kalıntısı bırakmayan özel Erenköy battaniye yıkama formüllü deterjanımız ile birlikte ılık karbonatlı maden suyu eklenir. Karışım yaklaşık bir saat bekletilir. Ardından hassas çevirme ve çiğneme makinası ile çiğnenir. Bu işlemin ardından durulama işlemine alınır. Durulama işlemi üç defa yarımşar saat periyotlar halinde yapılır. Sonra hafif devirli sıkma aparatı yardımı ile sıkma işlemi tamamlanır. Kurutma işlemine alınır. Kurutma işlemi düz bir zemin üzerine serilen battaniye arada ters yüz edilir. Tamamen kuruduktan sonra paketleme işlemine alınır.

Bu işlem geleneksel elle yıkama tekniğinin firmamızca özümsenerek geliştirilmiştir.


 
Makina İle Battaniye Yıkama

Battaniyelerimizi yıkamaya başlamadan önce tozunu silkelememiz gerekir. Ardından leke ve tadilat kontrolü yapılır ve yıkama işlemine geçilir. Battaniyeleri makinede yıkama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sıcaklığın fazla yüksek olmamasıdır. Her ne kadar 30 derece sıcaklığı tavsiye ve tercih etsek de 45 derece sıcaklığın battaniyelerinize zarar vermeyeceğini düşünüyoruz. Yalnız şöyle bir ayrıntıya dikkat edelim. Battaniyemizde yıkama etiketi bulunması halinde talimatlara göre yıkama derecesi seçilmelidir. Aksi halde battaniyelerinizi yüksek derecelerde yıkamanız durumun da; tel, tüy ve saçaklarda dökülme, renginin akması ya da sertleşme gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Hoş kokulu ve yumuşak battaniyeler istiyorsanız yumuşatıcıyı bol koymanız gerekir. Battaniyelerimizi hassas sıkma devir ile sıkmanız kırışıklığı önleyecektir. Kurutma işlemine alınan battaniyelerinizi asarak kurutma yöntemi yerine sererek kurutma tercih edilmelidir. Bu yöntem kurutma işlemini kolaylaştıracaktır.  Erenköy halı yıkama firması bu işlem sıralarını aynen kullanmaktadır. 

 

battaniye yıkama

Günümüz şartları ve insanların yaşam tercihleri gereği birçoğumuz artık apartman ve sitelerde oturmayı tercih ediyoruz. Toplu yaşamın getirdiği katı kurallar balkonlarımıza çamaşır asmayı yasaklar hale getirmiştir. İşte bu kurallar ve yasaklar sebebiyle battaniye gibi büyük parça eşyalarımız gerektiği gibi hijyenik olarak yıkayamıyor; yıkanmış olsak bile tam anlamıyla kurutamıyoruz. Battaniye yıkma işlerinizi işkence olmaktan kurtarmak için Erenköy battaniye yıkama firması siz değerli müşterilerine çeşitli yıkama hizmetleri sunuyor. Bu hizmete ulaşmanız için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Müşteri memnuniyetine önem veren firmamız sizler için en iyi fiyatı sunmaktadır fiyatlarımız ve dönemsel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.